Manufaktura Kamieniarska łączy w sobie tradycję z rodzinną pasją odkrywania piękna starych materiałów budowlanych.

Cegła, którą odzyskujemy to XIX-wieczny materiał budowlany produkowany i formowany ręcznie, często w rodzinnych cegielniach. Ślady pracy rąk ludzkich są odciśnięte w dosłownym tego słowa znaczeniu, na licach cegieł.

Z szacunku do pracy naszych przodków, a jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom miłośników starej architektury, staramy się ratować ten niepowtarzalny budulec.

Surowiec pozyskujemy ze starych XIX-wiecznych budowli, podlegających obecnie rozbiórce lub wyburzaniu.

Cegły po odpowiedniej selekcji podlegają u nas ręcznej obróbce kamieniarskiej, na skutek której odzyskują ponownie piękno minionych epok. Uzyskana przez tę obróbkę cegła dekoracyjna ze względu na walory historyczne oraz swą oryginalność i niepowtarzalność wzornictwa,  znajduje coraz większe zastosowanie we współczesnej architekturze.

Materiały te od wielu lat cieszą się dużym uznaniem na rynku zagranicznym, a od kilku lat również w Polsce. Płytki ceglane stosowane są w odtwarzaniu starych wnętrz, jak również świetnie łączą się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Zadowolenie naszych klientów to dla nas szczególnie ważne wyzwanie.
Dlatego oprócz oferty podstawowej proponujemy również realizacje indywidualnych, nietypowych projektów według upodobań odbiorców.
Oprócz oferty sprzedaży proponujemy nasze doradztwo techniczne.